Grzejniki elektryczne mogą się nam przydać w różnych sytuacjach

Grzejniki elektryczne mogą się nam przydać w różnych sytuacjach. Występują one w wersjach montowanych na stałe, które możemy wykorzystywać do ogrzewania domu lub mieszkania przez cały rok, mogą one więc stanowić podstawowe ogrzewanie. Jest to dobre w małych domach, ponieważ wtedy nie zużywamy zbyt wiele energii elektrycznej i nie potrzebujemy wykorzystywać taryfy nocnej. Natomiast w handlu znajdziemy też grzejnik elektryczny przenośne, które dobrze przydadzą się nam do dogrzewania pomieszczeń, gdzie jest zbyt zimno.

Przenośne grzejniki elektryczne występują w kilku wersjach. Pierwsza z nich, znana od dawna, to tak zwane piecyki olejowe. Rozgrzewają się dość długo, ale za to równie długo trzymają ciepło, nawet po wyłączeniu z prądu. Takie grzejniki możemy stosować niemal w każdym pomieszczeniu, jednak trzeba uważać w łazienkach, kuchniach i wszędzie gdzie może dostać się do nich woda bądź wilgoć. Znajdą zastosowanie nawet w piwnicach i garażach, gdzie nie ma ogrzewania, natomiast mamy pod ręką gniazdko 230V.

Istnieją również przenośne nagrzewnice, popularnie nazywane farelkami. Działają one na zasadzie grzałki i wentylatora. Mogą dawać maksimum ciepła gdy tylko włączymy je do prądu, dlatego dobrze nadają się do bardzo szybkiego nagrzewania pomieszczenia. W przeciwieństwie do piecyków olejowych są małe i lekkie, możemy więc bez problemu zabrać je ze sobą na przykład do nieogrzewanego garażu, szybko ogrzać powietrze i komfortowo pracować przy samochodzie. Można stosować je niemal wszędzie, bo łatwo postawić je w dowolnym miejscu, również tam gdzie nie ma ryzyka zalania np. w łazience czy kuchni.